14 wrz

Robert Pranagal – PODŚWIATY w galerii PRZESTRZENIE


działa od czerwca 2019 r. – to miejsce, które nie stawia sobie ograniczeń, prezentowane są wystawy o zróżnicowanej tematyce i formie /fotografia, rękodzieło, malarstwo, grafika warsztatowa…/, artystów znanych lub debiutujących… lokalizacja: Pracownie „Fryderyk” Domu Kultury „3D – trzy przestrzenie kultury” – ul. Żelazowej Woli 18 w Lublinie; obecna wystawa będzie 13 z kolei…/


Czym jest rzeczywistość?

Jak tłumaczył Morfeusz, to tylko sygnały elektryczne interpretowane przez nasz mózg – sygnały wzbudzane kwantami energii docierającymi z otoczenia do naszych zmysłów.
Skoro człowiek jest w stanie widzieć tylko niewielki wycinek całego spektrum fal elektromagnetycznych, to całe dostępne pole energii odbierane innym instrumentem będzie tworzyć zupełnie inną rzeczywistość w każdym czasie. Sam czas w świecie fal i energii także zachowuje się inaczej…


Robert Pranagal

Zafascynowany wykorzystaniem światła jako tworzywa i fotografiami, które wykraczają poza zwyczajną rejestrację realistycznej oczywistości. Miłośnik eksperymentu fotograficznego oraz technik szlachetnych i alternatywnych.

Autor ośmiu wystaw indywidualnych oraz uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Zdobywca medali, wyróżnień i nagród na międzynarodowych salonach fotografii.

Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

Uhonorowany tytułem Wybitnego Artysty Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (E. FIAP), a także Medalem Za Zasługi dla Fotografii Polskiej w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (1918–2018) oraz Medalem 700-Lecia Miasta Lublin.

Rozmowa zarejestrowana po wernisażu wystawy PODŚWIATY Roberta Pranagala:

prace:

wernisaż:

/foto: Monika Gądor – dziękuję za udostępnienie/

/foto: Maryla Wosik/