1 lip

Słowo od tłumacza

      moim córkom   
                  niestrudzonym wojowniczkom
                                                     – Dominice i Łucji

 

Zawartość bloga stanowi tłumaczenie książki Gerry Badgera GENIUSZ FOTOGRAFII.

Nad rzetelnością tłumaczenia czuwali Joanna Hood, Agata Jankowska, Sławomir Nowodworski /weryfikacja językowa – ang/ oraz Alicja i Maciej Sobczyńscy /- franc/; Piotr Perczyński /konsultacja merytoryczna/. Za współpracę bardzo DZIĘKUJĘ ! Alinie Lewickiej, Krzyśkowi Porowskiemu dziękuję za cierpliwość i inspirujące dyskusje. Magdalenie Chojnackiej i Robertowi Pranagalowi za cenne doradztwo i kontakty. Małgorzacie Kruszyńskiej i Kamili Księżopolskiej za całokształt !!!

Blog składa się z postów, których układ hierarchiczny złoży się ostatecznie i odda, mam nadzieję, w każdym aspekcie, niepodważalne, w mojej opinii, walory publikacji Badgera. 

Geniusz Fotografii

Książka Gerry Badgera stała się podstawą do powstania serii filmów dokumentalnych, wyprodukowanych przez BBC

Od dagerotypu do fotografii cyfrowej, od portretów do fotografii dziennikarskiej, od sztuki do reklamy. „Geniusz zaklęty w fotografii” to 6 pasjonujących odcinków filmu dokumentalnego BBC o historii fotografii. Oglądając polską wersję kultowego cyklu, dowiecie się, dlaczego fotografia w ogóle powstała, na czym polega prawdziwy geniusz fotografii i co sprawia, że kultowe zdjęcia są tak wyjątkowe.

Zapraszam do lektury !