15 maj

NAJBEZPIECZNIEJSZE MIEJSCE NA ZIEMI – Mateusz Nasternak

Mateusz Nasternak

Zawodowo zajmuje się fotografią, mieszka i pracuje w Warszawie.

2016 – Studia na Uniwersytecie Artystycznym2016 w Poznaniu

2019 – obrona tytułu licencjackiego pt.: dzikość.
          Tematem dyplomu była kondycja mężczyzny i temat inicjacji w XXI w.

Kończy tytułem magistra z dyplomem Zwykłość Rzeczy.

Studia na uczelni artystycznej podjął, by kontynuować swój rozwój w dziedzinie fotografii. Rozpoczęcie studiów na UAP jest ważnym momentem w twórczości, poszerzył swoje medium o fotografie artystyczną i rozpoczął pracę nad cyklem projektów autorskich.

Prywatnie Mateusz wraz ze swoją partnerką wychowuje dwójkę dzieci, do rodziny należy też suka rasy beagle o imieniu Luba.

 

W swojej fotografii poruszam tematy osobistego doświadczenia przestrzeni oraz medytacji. Łącze strefę pamięci i doświadczenia, fascynuje mnie przeżywanie obrazu jako fizycznego medium.
Moje fotografie odnoszą się do poszukiwania relacji mojej z fotografowaną przestrzenią.
Kluczowym momentem powstawania prac jest sam akt fotografowania jako łącznik pomiędzy światem fizycznym a duchowym Jest to osobisty dowód na obecność.

 

NAJBEZPIECZNIEJSZE MIEJSCE NA ZIEMI

kurator : Piotr Zugaj

 

Wystawa jest cyklem fotografii, którego głównym celem jest przywołanie osobistych wspomnień z dzieciństwa. Porusza aspekt poczucia bezpieczeństwa oraz akceptacji, którego autor doświadczał. Próbuje przywołać towarzyszące temu obrazy utrwalone w pamięci.

 

videorejestracja rozmowy z autorem wystawy NAJBEZPIECZNIEJSZE MIEJSCE NA ZIEMI

 

prace:

wernisaż

foto Piotr Zugaj

 

foto Jolanta Nóżka

 

 

 

 

 

 

foto Magdalena Chojnacka

Wiele niezwykłych wątków zostało dziś poruszonych na spotkaniu autorskim z Mateuszem Nasternakiem w ramach wystawy NAJBEZPIECZNIEJSZE MIEJSCE NA ZIEMI w Galeria Pomost
Bardzo polecam to spotkanie z fotografią, która łączy w sobie sferę pamięci i doświadczenia. Materię i emocje, świat fizyczny i duchowy. Ujawnia dwa przeciwległe bieguny artystycznej wrażliwości w jednej Osobie.
Niezwykle interesujący wieczór.
Kurator – Piotr Zugaj
Prowadzenie spotkania – Jolanta Nóżka